zettool blogs – aptaujas un pētījumi

Idejas respondentu motivēšanai

Posted in Idejas by zettool on novembris 12, 2009

Aptaujas veiksmīgai norisei būtisks aspekts ir pietiekoši daudz respondentu atbilžu iegūšana.  Šeit būs dažas idejas/risinājumi, kā panākt, ka respondenti piedalās interneta aptaujās.

  1. Aptaujas tēmai atbilstoši izvēlēti respondenti. Ja respondents nav zinošs par attiecīgo tēmu, tas visticamākais nepiedalīsies aptaujā. Aptaujas tēmu svarīgi norādīt kā uzaicinājuma e-pastā, tā arī aptaujas ievada tekstā.
  2. Skaidrs aptaujas mērķis. Ja respondents saprot, kāds ir aptaujas mērķis, tad daudz lielāka ir varbūtība, ka viņš aptaujā piedalīsies. Dažreiz šis var būt daudz svarīgāk nekā solīt atlīdzību par dalību aptaujā.
  3. Konfidencialitāte. Respondentam ir jāgūst pārliecība, ka viņa sniegtās atbildes tiks izmantoti tikai aptaujas mērķiem. Aptaujas veidotājiem vislabāk būtu sniegt kādas garantijas, ka “aptauja ir anonīma un informācija tiks izmantota tikai apkopotā veidā”.
  4. Atlīdzība par dalību aptaujā. Atkarībā no potenciālā respondentu skaita un iespējām var piedāvāt katram respondentam nelielu dāvanu / atlīdzību vai var tikt piedāvāta izloze ar vienu lielāku balvu. Sarežģītāks mehānisms ir piedāvāt krāt punktus par piedalīšanos regulārās aptaujās ar sekojošu iespēju punktus apmainīt pre balvām.
  5. Aptaujas rezultāti kā atlīdzība par piedalīšanos. Atsevišķos gadījumos kā motivācija var kalpot tas, ka respondents pēc aptaujas noslēgšanas saņems daļēju vai pilnīgu rezultātu atskaiti. Šis var labi strādāt, piemēram, ja tiek respondenti atbildes ir saistītas ar to pārstāvētajām organizācijām, uzņēmumiem, utml.
Advertisements
Tagged with: ,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: